Austria rusza po swoje złoto z Banku Anglii

Właśnie dostałem informacje od Maxa Keisera, że Austriacy chcą dokonać audytu swojego złota w Banku Anglii.

Rosnące niepokoje społeczne o narodowy skarb zmusiły oficjeli do działania. Szykowana jest delegacja specjalistów, którzy mają dokonać audytu. Problem w tym, że tego złota prawdopodobnie tam nie ma. Austriacy obawiają się, że Bank Anglii sprzedał ich zasoby.

Sztabki złota
Sztabki złota

Zalewanie świata pustym pieniądzem nie może ciągnąć się w nieskończoność, coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Niestety bankierzy i ekonomiści nie rozumieją, że ta historia powtarza się w kółko, a na sam koniec sięga się po złoto jako ostatnią deskę ratunku.Niestety czy to Bank Anglii czy FED przez lata pozbywały się złota na rzecz papierów wartościowych.

Bank Anglii musi szybko przygotować jakieś sztabki, aby uspokoić Austriaków, czy tak się stanie zobaczymy. Tymczasem większość złota i tak jest już w Chinach, gdzie przygotowują się do dużych zmian w systemie finansowym, które nadejdą. Na razie jeszcze wszystko się utrzymuje, ale wyjścia są tylko dwa: kryzys inflacyjny albo deflacyjny. Bankierzy centralni starają się jak mogą utrzymać balans pomiędzy tymi dwiema opcjami, ale jest to nie możliwe w dłuższym okresie czasu.

Każdy nowożytny system finansowy nie przetrwał dłużej niż 40 lat. Nasz obecny jest już po czterdziestce i nie trzyma się już tak dobrze…