Czy rynek kapitałowy wymaga kontroli?

Jak powiedział Jacek Socha, były minister skarbu oraz poprzedni przewodniczący KPWiG, obecnie wiceprezes PWC:

Ja mam pewien apel do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, jak i prezesa giełdy oraz ministra rozwoju – przegląd giełdy, przegląd rynku kapitałowego, przegląd regulacji to dzisiaj jest podstawa tego, żeby ruszyć do przodu.

W moim przekonaniu, rynek papierów wartościowych po tych 25 latach, wraz z koncepcją uporządkowania OFE, wraz z koncepcją zbudowania strategii odpowiedzialnego rozwoju, wymaga przeglądu.

Zdaniem Jacka Sochy należy uważnie przyjrzeć się regulacjom Uni Europejskiej, które w jego odczuciu powinny być wprowadzane tak, jak dzieje się to na terenie Unii Europejskiej, a nie poddawanie ich dodatkowym restrykcjom, gdyż akcje te generują dodatkowe koszty, a także ryzyko oraz tworzą ograniczenia w kwestii rozwoju rynku kapitałowego.

Moim zdaniem największa sprawa, to jest zmiana funkcjonowania OFE. To, co zrobił minister Rostowski kilka lat temu, to było takie wzięcie trochę pieniędzy. To jest prawo ministra, żeby obligacje przeszły do ZUS-u i to nie miało większego znaczenia. Pojawił się jednak wówczas duży znak zapytania, co dalej. I ten znak zapytania do dzisiejszego dnia jest.

– Kontynuuje Socha.